Blog Yazmanın Derse Faydaları Nelerdir?

Blog Yazmak ve Eğitim

Okulda öğretmenlerimiz her zaman bize günlük yazmamızı söyler.Bunun derslerimizin başarısını etkilediğini ve türkçe dersimizin geliştirdiğini belirtirler.Ne kadar günlük tutarsak yazma becerimizin iyileştiğini ve anlatım yeteneğimizin gözle görülür şekilde değiştiğini fark edebiliriz.

Peki günlük tutmak biraz eskimedi mi? Her gün gelişen teknoloji baş döndürüyor.Dünya dönüyor ve insanlar yetişemiyor artık.Gün geçtikçe model model teknolojik alet çıkıyor.Yani artık bazı şeyler sadece şekil değiştirdi,amacından uzaklaşmadı.

blog yazmanın derse faydaları
blog yazmanın derse faydaları

  • Blog yazarak planlı bir çalışmanız olur.

Blog yazarken belli günleriniz veya bir olaydan sonra düşünceleriniz yazarsınız fakat yazdığınız saat neredeyse hep aynı olur.Akşam veya sabah erkenden olabilir ama bu size bir plan kazandırır.Ne zaman ne yapabileceğinizi bilebilirsiniz.Eğer yazılarınız her zaman saat 8'de yazıyorsanız.İnsanlarda 8'de bakabilir."Acaba yazdı mı ? "diye... Bir dizinin günleri gibi düşünün.Derslerimize faydası ise planlı çalışarak başarıya ulaşmamızdır."Vakit nakittir." hesabı gibi düşünün.

  • Blog yazarak yazım beceriniz gelişir.

Buna şaşırmanıza gerek yok tabi ki.Blog yazan insan aynı günlük yazmış gibi yazma becerisi diğer insanlara göre daha fazla ve hızlı gelişir.Düşünceleriniz rahat dile getirmek ileri ki zamanlarda da size fayda sağlayacak iş dünyasına kendinizi anlatacaksınız.Türkçe gibi derslerde bir adım önce olacaksınız.

  • Blog yazarak sağlam bir hafızaya sahip olucaksınız.

Şaşırmanıza gerek olmayan diğer durum ise unutmayacak bir hafızaya sahip olmanız.Günümüzde teknolojinin bize verdiği zararlardan biridir unutkanlık.Blog yazmak da teknoloji ile olur fakat bunu pozitif bir etki yaratacak , unutmayı kafanızdan atıcaksınız.

Gün içerisinde yaşadığınız olayları blogunuza yansıtmak adeta bir bellek gibi kafanızda kalacak yazarken sanki olayı bir daha kafanızdan geçireceksiniz.Zekanızı kullanıp beyninizin aktif olarak çalışmasını sağladığınızda zekanın gelişimine olumlu katkılar sağlıyacaksınız.

  • Blog yazarak kendinizi lider sıfatı taşıyabilirsiniz.

Asıl bomba bu kısım. Bazılarımız aslında yanındaki kişilerin yardımıyla başarıya ulaşabildiğini düşünür. Bir bakıma zamanına göre öyle bir görüntü ortaya çıkar ama o ekibin bir parçası olan kişi de sizsinizdir. Siz olmadan o ekip olmaz, o ekip farklı bir ekip olur.Blog yazarı sayfasında oluşturduğu nitelikli içerik çalışmalarıyla kendi markasını oluşturma yolunda ilerler.

Karmaşık geliyor olabilir ama doğru olan durum budur. Hayatta başarısızlık da başarı da sizin imzanızı taşır. Birlikte hareket ettiğiniz kişileri siz seçersiniz. Onlarla çalışmak istemediğiniz zaman ipleri zaten kopartmış olmanız gerekir. Atılan adımlar sizin kararınızdır. Bir başkası tarafından yönlendiriliyor olsanız bile bu sizin seçiminizdir.

Blog yazmanın faydaları son sözler  

Bu yazımda size blog yazmanın faydalarını söyledim.Elbette daha çok faydası vardır.Fakat blog yazmayı abartmayın her dakika yazmak bunu zarara dönüştürebilir.Sizinde eklemek isteğiniz olursa yorum bölümüne yazabilirsiniz.
Reklam